Дорогі друзі!
Ми раді вітати вас на офіційному сайті
Комплексу позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом міста Рубіжне!
НОВИНИ
Захід до Дня Єднання для дітей з числа ВПО Рубіжанської громади: спільна творчість і дух єдності
15 лютого 2025 року, у переддень Дня Єднання, педагогами Комплексу позашкільної роботи Рубіжанської міської ради для дітей із числа ВПО Рубіжанської громади та Луганської області на базі гуманітарного штабу «Луганщина моя» у місті Вінниця було проведено теплий і натхненний захід, присвячений цьому молодому, але важливому святу.
Святкування Дня Єднання, започаткованого у лютому 2022 року, набуло особливого значення для всіх українців, а для дітей, які були змушені покинути свої домівки через війну, це ще один важливий привід відчути підтримку, згадати про силу єдності й зміцнити зв’язок із рідною країною.
На початку з дітьми говорили про те, що означає День Єднання, чому він важливий і які символи об’єднують захід і схід, північ і південь нашої держави. Учасники поділилися своїми думками про єдність, патріотизм і силу громади.
Однією з головних активностей стала спільна робота над картою України. Діти отримали окремі частини – обриси областей та зібрали велику барвисту мапу – символ неподільності України.
Ще однією частиною заходу стала творча майстерня, де діти виготовляли синьо-жовті «Стрічки єдності». Хтось захотів зав'язати їх собі на голову як віночок, інші прикріплять до рюкзаків або використовуватимуть як оберіг.
На завершення заходу діти зробили спільне фото з мапою та своїми стрічками єдності. Всі учасники заходу отримали пам’ятні подарунки.
Єдність – це не просто слово, а відчуття, яке народжується у спільних справах, спілкуванні та підтримці одне одного.
Україна – єдина, і разом ми сильні!
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з указом
президента України No 872/2014 від 13 листопада 2014 року. Цей день установлено
«з метою збереження й донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації
про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й
демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-
го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей,
прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її
європейського вибору».
Цього дня у 2004 та 2013 роках на столичний майдан Незалежності вийшли
небайдужі громадяни. У листопаді 2004-го – щоб захистити своє право на чесні вибори.
За дев’ять років – щоб обстояти свою гідність та європейське майбутнє України.
21 листопада 2024 року відзначаємо 20-ту річницю Помаранчевої революції –
першого Майдану в історії незалежної України, який істотно вплинув на формування
національної свідомості громадян України, демократизацію суспільства та завдяки
якому набуто вирішального для подальшого становлення української нації досвіду
успішної боротьби й перемоги.
У вівторок, 19 листопада 2024 року, виповнюється 1000 днів від повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну, яке стало продовженням окупації Автономної республіки Крим в лютому 2014 року та захоплення частини Донецької і Луганської областей навесні того ж року.
Сьогодні 1000 днів війни показали незламність українців, які вірять у свою перемогу, незважаючи на неймовірні труднощі. Попереду на нас чекає ще багато випробувань, але об'єднана нація, яку підтримує цивілізований світ, зможе подолати всі перешкоди. Слава Україні! Героям слава!
Всесвітній День доброти (World Kindness Day)
День доброти відзначається щорічно 13 листопада. Нині цей світлий день святкують у 28 країнах, на усіх континентах.
Вихованці гуртка “Creative English” КПР також приєдналися до цієї події та познайомилися з цікавою книгою “What Does It Mean to Be KIND?”, написаною Рене Діоріо, яка розповіла, що творити добро зовсім не складно, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного.
Інтерактивний мультфільм “Joy Story“ зачарував історією про щиру дружбу та допомогу.
День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ та з’єднає народи, тому що воно закладене в людській природі. Робити гарні вчинки може кожен!
До Міжнародного дня боротьби з булінгом у закладах освіти практичним психологом Хрипко Вікторією було проведено квест-гру «Екзамен з протидії булінгу» серед вихованців КПР.
Підчас зустрічі педагог ознайомила учасників з поняттям «булінг», видами, формами, сторонами булінгу, а також розповіла про відповідальність за вчинення цькування. Заняття було спрямовано на розвиток критичного мислення, уміння висловлювати свою думку, виховання толерантного ставлення до інших людей.
Діти із задоволенням розгадали ребуси, в яких були заховані слова-синоніми до слова «булінг», а серед літер англійського алфавіту відшукали зашифровані слова та дали чітке визначення поняття «булінг». Цікавим та пізнавальним було завдання на визначення видів булінгу та ознак поведінки дитини, яка потерпає насилля. А ще відшукали твердження, які не є безпечними в інтернеті. Важливою була розмова про причини вчинення насилля в шкільному середовищі. Закріпили свої знання обговорюючи практичні ситуації, в яких визначили вид булінгу, булерів та потерпілих.
Наприкінці зустрічі учасники з'ясовували, як не стати жертвою шкільного булінгу у рефлексійному колі. Кожен учень отримав сертифікат успішного складання екзамену.
З метою популяризації української мови серед школярів, фахівці Комплексу позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом, провели цікаву та захопливу гру «Подорож океаном рідної мови», яка проходила на платформі Kahoot. Захід відбувся 31 жовтня. Учасниками стали учні 5-6 класів закладів загальної середньої освіти міста Рубіжного, які не тільки продемонстрували свої знання, а й поглибили любов до рідної мови через інтерактивний формат навчання.
На учнів чекали цікаві запитання з української мови та літератури, включаючи завдання на знання орфографії, граматики, історії мови та українських традицій. Система Kahoot дозволила миттєво бачити результати, що додало змагального духу та інтерактивності.
Інтелектуально-розважальна гра «Подорож океаном рідної мови» не тільки розширила знання учнів, але й зміцнила їхню любов до української мови. Це чудовий приклад того, як можна ефективно поєднати навчання і розваги, зробивши процес освіти цікавим та корисним.
Учні залишилися задоволені атмосферою гри, особливо сподобалася можливість перевірити знання у незвичному форматі. Вони висловили сподівання, що подібні заходи стануть традиційними.
Вітаємо переможців та висловлюємо вдячність всім учасникам! Пишаймося нашою мовою та продовжуємо вивчати її разом!
31 жовтня світ поринає в атмосферу магії, містики і веселощів! Хелловін – це час, коли люди надягають костюми, прикрашають оселі гарбузами та кажанами і готові поринути у світ, де можливо все.
В Україні традиція святкування Хелловіну поки не надто поширена, але у США, Великій Британії та Канаді існує справжній культ цього дня. Хелловін – це свято, яке походить від кельтського фестивалю Самайн, коли люди одягалися у страшні костюми, щоб відлякувати привидів. Стародавні кельти вірили, що в ніч перед їхнім новим роком (1 листопада) межа між світом живих і мертвих стає тоншою, і душі можуть повернутися на землю. З часом це повір’я трансформувалося в релігійні обряди і знайшло відображення у християнському святі Всіх Святих (1 листопада) та Вечорі перед ним, який ми знаємо як Halloween – скорочення від All Hallows' Eve, тобто "вечір усіх святих".
Традиції, які роблять Хеллоуїн особливим
1."Солодощі або витівка": Ця традиція походить із США і вже захопила мільйони дітей по всьому світу. Сьогодні малеча у костюмах стукатиме у двері з проханням про солодощі, і нехай жоден будинок не залишиться без смаколиків!
2.Костюмовані вечірки: Вечірки на Хеллоуїн – це завжди можливість перевтілитися! Чи то улюблений герой, моторошна істота, чи просто яскравий персонаж — це свято для тих, хто любить експериментувати.
3.Гарбузові ліхтарі: Вирізані гарбузи зі свічками всередині, або Джек-о’-Лентерни, стали символом Хеллоуїна, який дарує трохи моторошного світла у найтемніший вечір.
Ідеї для святкування
•Страшне кіно: Перегляд фільмів жахів – класика Хеллоуїна! Запасайтеся попкорном і готуйтеся лякатися.
•Декор власними руками: Від прикрашених гарбузів до саморобних привидів – створіть вдома особливу атмосферу.
•Хеллоуїн-фотосесія: Зробіть фотографії у своєму костюмі, щоб зафіксувати свято і поділитися з друзями!
Хоча це свято прийшло до нас із Заходу, воно вже встигло стати популярним і тут. І хоч це день страху, головна його мета – об’єднати людей у святковій і позитивній атмосфері.
Вихованці гуртка «Аквамарин» КПР, створили чудові тематичні малюнки.
26 жовтня святкували цікаве осіннє свято Міжнародний день гарбуза -National Pumpkin Day . Найбільше це свято популярне в США, але щороку поширюється світом. Тому вихованці гуртка “Creative English” КПР завітали на свято та дізналися цікаві факти про гарбуз взявши участь у вікторинах “Some facts about pumpkins” та “Pumpkin Quiz”, а цікава казка “The Grumpy Bumpy Pumpkin” познайомила с процесом росту цього смачного атрибуту осені. Страви з гарбуза доволі популярні тому цікава пісня “I love pumpkins” нагадала як приготувати корисні , поживні та смачні частування.
На завершення свята , кожен мав змогу розказати про улюблену страву зі смачного помаранчевого дива.
Всесвітній день гарбуза – це свято чарівності, багатогранності та культурного значення в традиціях народів.
Вже 25 років поспіль з нагоди відзначення Дня української писемності та мови українці долучаються до особливого заходу - написання Національного радіодиктанту єдності. Це важлива подія, яка об’єднує українців по всьому світу, адже разом ми не тільки перевіряємо свої знання з української мови, а й демонструємо нашу єдність та підтримку рідної культури.
Цього року автором тексту «Магія голосу» стала письменниця, поетеса, літературознавиця Оксана Забужко. Вона присвятила його 100-річчу Українського радіо, яке Україна відзначає цієї осені. Зачитав текст поет і віськовослужбовець Павло Вишебаба.
Колектив Комплексу позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом також долучився до написання Національного радіодиктанту єдності. Зосередженість, щирі усмішки та легке хвилювання панували під час прослуховування та написання диктанту. Цей момент єднання особливий для кожного з нас, адже мова – це те, що нас ідентифікує, наша сила і наш спільний код.
Чи вдалося написати текст без жодної помилки? Це вже інша історія! Важливіше те, що ми ще раз відчули себе частиною чогось більшого, зміцнили наш командний дух та розширили горизонти знань. Такий досвід нагадує нам, наскільки цінною є рідна мова і як важливо її берегти.
Усі реакції:
9
Ви, Наталья Погрибатько, Анна Мєняєва та ще 6
Щороку, у другу неділю жовтня, ми відзначаємо День художника — свято тих, хто своїм талантом, натхненням і працею перетворює звичайне полотно на витвори мистецтва, які викликають захват та пробуджують наші почуття. Це день, коли ми дякуємо митцям за їхній вклад у культурне багатство України.
Вище нічого немає? Вийдіть і знову ввійдіть
Рубіжанська міська військова адміністрація Сєвєродонецького району Луганської області оголошує про проведення в Рубіжанській міській територіальній громаді багатожанрового дистанційного фестивалю-конкурсу «ЄднаєРубіжне»!
Головна мета багатожанрового дистанційного фестивалю-конкурсу «ЄднаєРубіжне» – об’єднання талановитих мешканців Рубіжанської міської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області заради збереження й розвитку національних традицій, популяризації творчості в громаді, розвитку та підвищення професійної майстерності учасників Фестивалю, виявлення кращих і оригінальних особистостей громади, обмін досвідом та встановлення дружніх контактів між творчими особистостями та колективами.
До участі у Фестивалі запрошуються колективи, сольні виконавці, творчі особистості без вікових обмежень за такими номінаціями:
- вокальний жанр (соло, дуети, тріо, ансамблі, хори) (класичний (академічний), естрадний, народний (фольклор, пісні народів і національностей), джазовий, патріотична пісня, пісня іноземною мовою, мюзикл (вокальні твори з мюзиклів), авторський, національний, історична пісня);
- вокально-інструментальний жанр (естрадний, джазовий, народний, фольклорний, академічний та ін.);
- інструментальний жанр (соло, дуети, тріо, ансамблі, оркестри) (класична інструментальна творчість, естрадна музика, народні інструменти, джазова музика, авторська музика та ін.);
- хореографія (соло, дуети, тріо, ансамблі) (класична, естрадна, народна, джазова, бальна (європейська та латиноамериканська програми), народно-стилізований танець, модерн, сучасна, танцювальне шоу (суміщення більше 2-х стилів), Street dance ( Hip-Hop, брейк-данс та ін.), Belly dance, спортивний танець (танго, вальс, квікстеп, самба, фокстрот, румба, пасодобль, рок-н-рол, джайв, go go танці, боді-балет та ін.), дитячий танець, степ, національний, фламенко);
- оригінальний жанр (циркове і спортивне мистецтво (клоунада, фокуси, реприза, акробатика, пантоміма, еквілібристика, гімнастика, повітряна гімнастика та ін.), театральна творчість (художнє слово (читці), драматичний театр, ляльковий театр, театр міміки і жесту, мюзикл, пародія, авторський твір (вірші, проза, п'єса і т.д.), мода і дизайн (авторська колекція, театр моди і т.д.), черлідінг, мажоретки, барабани, флешмоб, шоу та ін.);
- прикладне та образотворче мистецтво (малюнок, макраме, оригамі, скульптура, вироби з глини, лози, текстилю та ін.).
Для участі у Фестивалі необхідно заповнити заявку (за зразком) та надіслати її до 30 квітня 2024 на адресу inna.suhonosova@gmail.com
Зразок заявки за посиланням:
У заявці необхідно вказати посилання на конкурсне відео. Посилання може бути скопійоване з платформ Youtube, Facebook, Google диск і т.д. Відео може бути записано вдома, з інших конкурсів, аматорське або професійне відео (якщо не маєте змоги розмістити відео на цих платформах, можете надіслати окремо на зазначену пошту).
У номінації прикладне та образотворче мистецтво подається в одну заявку до 3-х робіт (фото).
01 травня 2024 всі отримані конкурсні позиції будуть розміщені на офіційному ТГ-каналі та ФБ-сторінці Рубіжанської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області.
Усі учасники є лауреатами Фестивалю.
Учасник Фестивалю, який протягом травня набере найбільшу кількість вподобайок/лайків, нагороджується цінним подарунком.
З питань організації та проведення фестивалю звертатись за телефоном 0666013449 Бачити менше
Це свято вирішили відзначати 2 квітня, тому що в цей день народився автор улюблених дитячих казок – Ганс Крістіан Андерсен.
З моменту свого заснування в 1967 році Міжнародною радою з книг для юнацтва (International Board on Books for Young People, IBBY) цей день присвячений прищепленню любові до читання наймолодшим членам нашої світової спільноти та підкресленню важливості дитячої літератури. Організація невтомно працює над тим, щоб сприяти міжнародному взаєморозумінню за допомогою дитячих книжок і забезпечити кожній дитині доступ до високоякісних матеріалів для читання.
Ідея виокремити спеціальний день для популяризації книги серед юних читачів належить німецькій письменниці, авторці творів для дітей та активній громадській діячці – Еллі Лепман. Саме вона є засновницею Міжнародної ради з дитячої книги, за рішенням було впроваджено День дитячої книги. З перших днів це рішення було позитивно сприйняте в різних куточках світу, а свято відразу набуло всесвітнього значення.
Варто сказати, що Елла Лепман виступала за створення окремої нагороди, щось на кшталт Нобелівської премії, тільки в галузі дитячої літератури. Так з’явилася Міжнародна премія імені Г.К. Андерсена. Нагороду почали видавати ще в половині 20-го століття, нею вшановують найкращих авторів та ілюстраторів дитячої книги. Нагороди вручаються на з’їздах Міжнародної ради з дитячої книги.
Щороку до Міжнародного дня дитячої книги найпопулярніший дитячий автор пише послання, адресоване найбільш юним читачам, а найкращий ілюстратор створює яскравий плакат, присвячений цьому дню. В 1973 р. та в 1979 р. почесних нагород за найкращу дитячу книгу були вшановані відомі українські письменники Богдан Чалий та Всеволод Нестайко.
Це свято привертає увагу всіх дітей та їхніх батьків до надзвичайної важливості книжки в житті юних читачів. Адже саме вона відкриває малятам двері у великий та незнайомий світ, знайомить з невідомими раніше істотами, розкриває таємниці життя, сприяє становленню особистості. Це свято книги, дитинства та магії казки.
Підбірка дитячих книг для найвибагливіших читачів: https://www.readmodo.com/dytiachi-knyhy/
Книги для підлітків — 32 цікаві видання на будь-який смак: https://www.readmodo.com/knyhy-dlia-pidlitkiv/
Щорічно 1 квітня відзначається Міжнародний День птахів (International Birds Day). Вихованці гуртка “Creative English” Комплексу позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом Рубіжанської міської ради Луганської області долучилися до спільноти шанувальників птахів.
Міжнародний день птахів проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково його відзначають саме у квітні тому що це час повернення пернатих з вирію.
Вперше цей день як масове дитяче свято стали проводити в Сполучених Штатах Америки у містечку штата Пенсільванія.
Мета акції – звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів.
Під час заходу діти вивчили нові назви птахів на англійській мові, переглядаючи відео “How Do Birds Live ?” здійснили пошук інформації про історію екологічного свята. Цікавий квест “What is a Bird?” розширив знання про життя птахів , а перегляд мульфільму “Little Red Hen” познайомив дітей з життям домашніх птахів та поглибив комунікативні навички.
25 січня 2024 року відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між комунальним закладом «Вінницький ліцей №26 ім. Героя України Д. Майбороди» та комунальною організацією Комплекс позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом Рубіжанської міської ради Луганської області. Це стало можливим завдяки роботі фахівців Рубіжанської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області.
Метою підписання меморандуму стало отримання приміщення для надання освітніх та інформаційних послуг дітям з числа внутрішньо переміщених осіб, які проживають в м. Вінниця, фахівцями Комплексу позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом Рубіжанської міської ради Луганської області. Відтепер діти, які відвідували безкоштовні заняття з підготовки до школи на базі Вінницького гуманітарного хабу отримали можливість займатися в обладнаному приміщенні, яке повністю відповідає безпековим та санітарно-гігієнічним вимогам.
Відвідування занять з підготовки до школи допоможуть дітям у перший рік навчання почувати себе впевнено й запобігти зайвим стресам. Такі заняття мають не тільки предметний зміст, а і психологічний, формують фундамент майбутніх знань дитини, полегшуючи для неї майбутнє навчання.
Запрошуємо майбутніх першокласників з числа внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у м. Вінниця долучитися до нашої дружньої команди. Для запису на заняття звертайтеся за номером +38096231426.
Висловлюємо подяку директору комунального закладу «Вінницький ліцей №26 ім. Героя України Д. Майбороди» ОСИПЧУК Сніжані Дмитрівні за підтримку щодо підвищення якості надання освітніх послуг. Комунальний заклад "Вінницький ліцей #26"
«НАША ЄДНІСТЬ – НАША ЗБРОЯ»
22 січня 2024 року з нагоди відзначення Дня Соборності України для вихованців гуртків комунальної організації Комплекс позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом Рубіжанської міської ради Луганської області було організовано захід під назвою: «Вона – наш скарб і наша мрія: соборна, вільна Україна».
В рамках проведення заходу керівник гуртка «Майстерня творчості» Авдєєнко Ольга Леонідівна розповіла дітям про те, як виникло це свято і чому його відзначають саме 22 січня. Вихованці мали можливість висловити свої думки, поділитися емоціями та дізнатися більше про історію своєї країни.
Після обговорення важливих події минулого, які допомогли сформувати українську національну ідентичність, дітей було запрошено до участі у творчому майстер-класі «Об’ємна аплікація української символіки». Кожен учасник мав змогу створити власний унікальний твір, в якому відзеркалювались образи та символи, що об'єднують український народ. Учні отримали не лише знання про історію, але і можливість висловити свої почуття та емоції через творчість.
Захід організований з нагоди Дня Соборності України, став не тільки часом для навчання, а й можливістю для формування почуття національної гідності та гордості за свою країну.
ТВОРЧІ МАЙСТЕР-КЛАСИ ДЛЯ ДІТЕЙ ВПО ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ДО ДНЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ
З настанням зими всі діти чекають на дива і першим зимовим святом, яке здійснює бажання дітей та приносить радість є День Святого Миколая. 6 грудня 2023 року на базі гуманітарного штабу «Луганщина моя» м. Вінниця працівниками військової адміністрації, закладів освіти та працівниками хабу було організовано захід до Дня Святого Миколая для дітей ВПО Луганської області.
Працівники Комплексу позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом Рубіжанської міської ради Луганської області долучилися до організації святкування та провели творчі майстер-класи у яких взяли участь діти разом з батьками.
На майстер класі з ліплення «Чобіток Святого Миколая» дітки виконали чудову, творчу роботу - виготовили чобітки, які прикрасили блискітками, а потім виготовили цукерки з пластиліну. Провела майстер клас керівник гуртка «Майстерня творчості» Авдєєнко Ольга Леонідівна.
Цікавим та наповненим видався майстер-клас з малювання на тему «Новорічна снігова куля «Святий Миколай», який провела керівник гуртка «Аквамарин» Ковальова Марина Ростиславівна. Діти дізналися про традиції святкування Дня Святого Миколая, намалювали яскраві малюнки та написали привітання нашим захисникам.
Діти корисно провели час та отримали багато позитивних емоцій